Materiál a pokládka

Zaměření prostor a
vyhotovení cenové nabídky

Konzultaci volby materiálu či úpravy podkladu před pokládkou

Zavezení objednaného materiálu

Přípravu podkladu a samotnou pokládku podlahy

Dřevěné podlahy

Možnost výběru  jak moderních dřevěných lamel tak klasických masivních dřevěných parket.

Dřevěné lamely jsou lepené z několika vrstev, kde nášlapnou vrstvu tvoří ušlechtilé masivní dřevo. Dřevěnou podlahu lze doplnit obvodovými lištami v odpovídajícím dekoru dřeva.

Pokládka podlahy probíhá buď plovoucím způsobem nebo je lepena k podkladu. Plovoucí způsob probíhá na podložku kročejového útlumu a samotné lamely jsou spojeny tzv. suchým zámkem nebo lepeny v drážce. Druhým způsobem je lepení k podkladu, což přináší celistvou podlahu komfortní na chůzi s velmi nízkou hladinou kročejového hluku. Tento způsob přináší vysoké požadavky na podklad, který musí být dokonale rovný a pevný.

Laminátové podlahy

Jedná se o odlehčenou variantu k dřevěným podlahám. Jádro je tvořené dřevotřískovou deskou a je opatřené povrchovou úpravou z laminátové folie s nejrůznějším dekorem. Lamely jsou opatřeny zámky k suchému spojování tzv. click-systém. Pokládka probíhá plovoucím způsobem, tedy podlaha není pevně spojena s podkladem. Laminátové lamely se pokládají na podložku kročejového útlumu. Obvodové lišty se dodávají z dřevovláknitým jádrem s povrchovou laminátovou úpravou ve stejném dekoru jako lamely.

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy jsou posledním trendem dnešní doby s dekorem v imitaci dřeva či dlažby. Jedná se o několikavrstvé lamely z pvc, které vynikají svou vysokou odolností proti opotřebení, vlhkosti či chemii. Zvláštním druhem jsou vinylové dílce, které jsou opatřeny navíc polyuretanovou vrstvou, která zvyšuje jejich odolnost – vhodné pro komerční prostory (kanceláře, posilovny apod.)

Vinylové lamely jsou celoplošně lepeny k podkladu, který musí být dokonale hladký, rovný a pevný. Dále lze podlahu zalištovat pomocí lišt ve stejném dekoru jako lamely.

Koberce

Oblíbený textilní povrch podlahy s nepřeberným množstvím barev. Jsme schopni dodat vhodný druh koberce pro jakékoliv využití vašich prostor od bytových po zátěžové, od celoplošných po kusové solitéry. Vyřezáváme loga či znaky do koberce, aby vaše firma byla vidět při každém kroku.

Při montáži koberce je možné doplnit ho o podložky pro měkkost kroku a snížení kročejového hluku. Dále nabízíme lištování jak obšívanými kobercovými lištami tak plastovými s vlepeným proužkem koberce stejného dekoru.

PVC

Jedná se o klasické jednovrstvé lino, které stále vyniká svou stálostí barvy a struktury, díky tomu je vhodné především pro průmyslové a komerční využití. PVC se dodává v pásech motaných v rolích či jako dílce v nejrůznějších dekorech dřeva, mozaiky či barevný monotón. Lino je celoplošně lepeno k podkladu a nastavuje se tzv. studeným svárem nebo svářecí šňůrou. Při montáži jsou kladeny vysoké nároky na podklad, který musí být dokonale hladký, rovný a pevný. Lino lze doplnit obvodovými lištami pomocí pvc pásu ve stejné barvě jako dekor.

Schodiště

Zvláštním odvětvím je montáž nášlapných vrstev na schodišťové stupně. Instalujeme různé podlahové krytiny na schodišťové stupně či podstupnice včetně lišt nebo schodišťových hran.

Venkovní terasy

Dřevěná terasová prkna jsou opatřena ,,thermo,, úpravou, která spočívá ve vypalování dřeva v peci na vysoké teploty kolem 200°C. Tepelná úprava dřeva zajistí jeho odolnost proti vlhkosti, hnilobě a  jeho tvarovou stálost. Pro zvýšení odolnosti se prkna opatřují nátěrem na bázi oleje. Prkna mohou být jak z exotických dřevin tak i z místních z mírného pásu.

WPC lamely jsou vyrobeny kombinací dřeva a plastu (PVC), čímž je zajištěna jak tvarová stálost ale dokonalá odolnost proti povětrnostním vlivům. Jedná se o materiál s dlouhou životností a nulovou potřebou údržby.

Montáž: Dřevěná prkna se přivrtávají k podkladu pomocí skrytého šroubu. WPC lamely se instalují k podkladu pomocí montážních klipů. Oba druhy terasových prken se montují na svlaky nosného dřevěného roštu, který se vyrovnává pomocí rektifikačních (nastavitelných) terčů.

Podklad

Dbáme na kvalitně připravený podklad, který je základem proto, aby vaše nová podlaha vynikla. Betonové či cementové podklady vyčistíme či přebrousíme, následně zapravíme trhliny či praskliny a přelijeme samonivelační stěrkou. Stěrky jsou cementové nebo sádrové, rychleji usychají a jsou brzy pochůzné. Samonivelační stěrka povrch v tenké vrstvě zahladí a tím ho ideálně připraví pro pokládku podlahy.

Liapor

Zabýváme se instalováním vrchních vrstev dřevěných stropů, kde zásyp tvoří keramické kamenivo Liapor a záklop tvoří dřevotřískové desky OSB kladeny ve dvou vrstvách. Při rekonstrukci dřevěných stropů se škvára zcela nebo z části odstraní a nahradí se touto odlehčenou verzí. Alternativně pracujeme i se systémem Fermacell.

Takto připravený podklad je určen pro každý typ podlahové krytiny.